Sıkça Sorulan SorularNasılsa1gun.com ikinci el gelinlik ve davet elbiselerini satmak isteyenlerle almak isteyenleri buluşturan, 3 arkadaş tarafından Ankara’da kurulmuş bir internet sitesidir. Bu siteyi kurarken gelinlik ve davet elbiselerini 1 defa giymenin o kıyafetlere haksızlık olacağını düşündük. Kıyafetlerin dönüşümünü sağlamaya, paylaşmaya, sevgiyi yaymaya inandık.
Sitemizi kurarken tek bir amaç üzerine odaklanmaya özen gösterdik: tek bir sefer giyilip dolapta her kaplayan gelinlik ve davet elbiselerinin değerlendirilmesi. Tek alan üzerinde uzmanlaşmanın başarıyı getireceğine inandık. Böylelikle aradığın ürünü bulma ve satma hızın artacak, tek bir konu ile ilgili sana gerekli olan her şeyi tek bir platform üzerinden satın alabileceksin. Her şeyin olduğu platformlarda cazip bulacağın ürünler gözden kaçabilir, alışveriş deneyimini verimsizleştirir.
Ürünleri yüklemek ve detayları paylaşmak ürünün satış sürecini doğrudan etkilemektedir. Ürünle ilgili bütün detayları vermen, aydınlık bir zemin üzerinde çekilen kaliteli fotoğraflar yüklemen oldukça önemli. Ön, arka, detay ve etiket fotoğraflaman ürününün satılmasını kolaylaştıracak.
Yüklediğin fotoğraflarda ürünün detaylı gözükmesi satışın süresini olumlu yönde etkileyecek en önemli kriterdir. Yüzünüzü göstermek ya da göstermemek tamamıyla senin seçimin.
İkinci el ürünleri satın almadan önce satıcı ile ürün ile ilgili bütün detayları konuşmak oldukça önemlidir. Konu ile ilgili hazırladığımız blog yazısına buradan ulaşabilirsin.
Satıcı mutlaka ürünün kuru temizleme yapılma durumunu ürünün detayları kısmında belirtecektir. Nasılsa1gün ekibi olarak ürünlerin kuru temizleme yapılmış şekilde satılmasının satış süresine olumlu etkilediğini belirtmek isteriz.
Ürünlerin takibini yapmak, alışverişinizin detaylarını izlemek açısından üye olman gerekiyor.
50 TL ve üzeri satışlarda satıcıya ait kimlik numarasına fatura kesilmekte. Bütün satış platformlarında Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası istenmekte ve bu durum kanuni bir yükümlülük. Bu bilgiler üçüncü kişilerle paylaşılmaz.
Sitemize üye olurken girdiğin bilgiler kullanıcı sözleşmesinde de olduğu üzere güvenle korunur ve üçüncü partilerle paylaşılmaz. Elektronik posta adresini sana ulaşmak için kullanacağız.
Sitemiz kişilerin kendilerine ait ikinci el veya kullanılmamış ürünlerinin satışa sunulduğu bir platformdur. Sitemiz üzerinden ürünlerini satıp gelir elde eden üyeler elde ettikleri kazançlardan sorumludurlar. Satışların ve kazancın ticari nitelik taşıyıp taşımadığı ile ilgili üyelerimiz uzmanlardan görüş alabilirler.
Evet Türkiye’nin her yerinde ürünlerimiz kargolanmaktadır.
Kargo ücreti satıcı tarafından ödenmektedir.
Satıcı ürünü kargoya verdiği zaman kargo takip numarasını seninle paylaşacaktır.
Satıcı ile ya da bizimle irtibata geçebilirsin.
Eğer satıcı ve alıcı bu duruma istekliyse yurtdışına da ürün gönderimi yapılabilir.
Eğer satıcı ürünü belirtilen gün içerisinde kargoya vermez ise iptal hakkın bulunuyor.
Kargo ücretleri, taşıyıcı firma, mesafe, boyut ve ağırlığa göre farklılık gösterir. Ürünler satıcı tarafından kargoya verilir.
Mevcut durumda Nasılsa1gun.com satıcıdan veya alıcıdan komisyon veya ilan ücreti almamaktadır; ancak güvenli ödeme platformu İyzico satış bedeli üzerinde %2-3 aralığında bir kesinti yapmaktadır.
Ödeme tek seferde gerçekleştirilmektedir.
Mevcut sistemde sitemiz üzerinde ödemeler kredi kartı ile kabul edilmektedir.
Bize e-posta adresimizden ulaşabilirsin. Seninle tanışacağımız için çok mutlu oluruz.
Kişisel bilgilerin güvenliğini sağlamak önceliğimizdir. En üst güvenlik önlemlerinin kullanıldığı sitemizden güvenle alışveriş yapabilirsin.